آموزش بیگ بلو باتن Big Blue Button

بیگ بلو باتن برنامه گسترده ای می باشد و برای نصب و پشتیبانی بیگ بلو باتن نیاز به حرفه و تجربه و آموزش لازم و کافی می باشد. بنابراین در این قسمت سعی شده به تمامی سوالات در زمینه بیگ بلو باتن پاسخ داده شود. در ادامه سوالات فنی در مورد بیگ بلو باتن آورده شده و پاسخ آن ها نیز داده شده است. چنانچه نیاز دارید در مورد هر کدام بحث و پرسش کنید می توانید در هر صفحه دیدگاه خود را ارسال نمایید. همچنین در آموزش های مختلف می توانید فیلم های آموزشی بیگ بلو باتن را مشاهده کنید. با آموزش کامل بیگ بلو باتن همراه باشید و از ویدئو های آموزشی بهره ببرید.

مباحث صدا و تصویر

به طور کلی یک سری اصول و قواعد وجود دارد که برای ارتباط آنلاین از طریق مرورگر باید آنها را رعایت کرد. بدون توجه به اینکه از چه سامانه ای برای ارتباط استفاده می کنید. موضوع این است که این اصول و قواعد مربوط به خود مرورگر می باشد نه سامانه. بدین ترتیب شما پس از آشنایی با اصول و قواعد صدا و تصویر در کلاس های آنلاین می توانید با اکثر سامانه ها (بیگ بلو باتن ، ادوب کانکت ، جیتسی ، اسکای روم) به راحتی کار کنید. در ادامه سعی کرده ایم که تمامی آموزش های صدا و تصویر را فراهم کنیم.

برگزاری جلسات

با توجه به توسعه و گستردگی بیگ بلو باتن ، برگزاری جلسات در بیگ بلو باتن آموزش هایی نیاز دارد که بتوانید از تمامی امکانات آن به نحو احسنت استفاده کنید. البته شاید بدون آموزش و راهنمایی هم بتوان از bigbluebutton استفاده کرد اما برای برداشت بهترین بهره وری اگر آموزش ها را ببینید خالی از لطف نیست. در ادامه  آموزش های bigbluebutton را مشاهده کنید.

خطاهای بیگ بلو باتن

در شرایط خاص مثل قطعی یا کندی اینترنت و یا کمبود منابع سرور ، بیگ بلو باتن خطاهای تعریف شده ای نمایش می دهد که هر کدام شناسه خاصی دارد. همچنین گاهی ممکن است خطاهای شناخته نشده ای دریافت کنید. در ادامه خطاهای مختلف بیگ بلو باتن را توضیح می دهیم و راه کارهای حل و رفع هرکدام را می آوریم.

فارسی سازی بیگ بلو باتن

از آنجایی که پلتفرم بیگ بلو باتن یک سامانه اپن سورس می باشد زبان اصلی آن انگلیسی می باشد. اما به زبان های مختلف ترجمه شده و قابلیت تغییر زبان وجود دارد. با اینکه زبان فارسی به شکل ضعیفی در بیگ بلو باتن شروع به پدیدار شدن کرد، در توسعه های اخیر زبان فارسی توسعه پیدا کرد و فراگیر تر شد. امروزه زبان فارسی بدون هیچ ایراد و نقصی در bigbluebutton پشتیبانی می شود. برای فارسی سازی بیگ بلو باتن آموزش هایی وجود دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهد شد.

اشتراک گذاری محتوا

در سامانه های آموزش آنلاین (وب کنفرانس) به طرق مختلف می توان محتوای آموزشی را به اشتراک گذاشت. به اشتراک گذاشتن عکس ، pdf ، فیلم ، پاور پوینت ، دوربین ، به اشتراک گذاری صفحه نمایش از جمله قابلیت های کلاس های آنلاین می باشد. در ادامه با آموزش های این بخش آشنا می باشد.

نصب و توسعه

با وجود داکیومنت های مختلف که در سایت اصلی bigbluebutton.org وجود دارد نصب بیگ بلو باتن کار راحتی نیست و حتما نیاز به تخصص شبکه ، لینوکس و سرور دارد. راه اندازی بیگ بلو باتن خصوصا زمانی دشوار می شود که آی پی های ایران تحریم می باشد و هنگام نصب حتما باید از vpn های خاص استفاده کرد که هم قطعی و هم کندی در بر خواهد داشت.
امتیاز دهید

نظرات و پیشنهادات

Top